Splutí řeky 2021

V neděli 6. června 2021 se koná soukromá akce splouvání řeky Jihlavy, na kterou byli pozvaní někteří starší členové oddílu. Pořadatelem je Trejpa.

Sraz pozvaných členů je v 7:00 hodin na Tomkově náměstí u žabáka a motorizovaných členů v 7:10 hodin ve skladu (Selská 56, Brno). Tam naložíme raft, pádla a vesty. Kolem 7:30 hodin vyrazíme auty do Mohelna. Vysedneme u řeky, vyložíme vybavení a zatímco řidiči odvezou jedno auto do cíle, ostatní napumpují raft. Až se řidiči vrátí, vyrazíme na řeku. Všichni v plovací vestě. Budeme pádlovat, odpočívat, proplouvat malé peřeje a jezy, kochat se a třeba i blbnout. V půlce trasy si dáme svačinu. Nakonec dorazíme do Ivančic, kde raft vytáhneme, vysušíme a zabalíme. Kdo bude chtít, může si v cíli koupit nanuka. Pak pojedeme do skladu vrátit vybavení a domů, kde bychom mohli být kolem 18. hodiny.

S sebou si vezměte kromě oblečení na cestu i kompletní druhé oblečení na vodu, hrozí namočení. V raftu bývá trocha vody. Osvědčilo se jet v kraťasách a tričku, podle počasí třeba teplejším. Na nohách sandály nebo podobnou obuv, které nevadí voda a nevyzuje se během plavby. Pádlování v cyklistických rukavicích je pohodlnější. Mladším 15 let doporučuji cyklistickou helmu, ostatním kšiltovku proti slunci. Dále si vezměte 100 Kč na zaplacení cesty, svačinu na cestu, pití (nejlépe v PET láhvi), ručník a případně nějaké kapesné.


Raft 1

Trejpa 🚗, Tox 🚗, Elsa, Méďa, Četník, Žužu.

Raft 2

Tonda 🚗, Míša, Fialka, Béďa, Adam.

Splutí 2016

Drobná přeháňka nám při plavbě nevadí. Při značném výkyvu počasí rozhodneme o možnosti plavby na místě. Na svačiny, lékárničku a pár drobností vezmu nepromokavý pytel. Na záchod se chodí do přírody.

Trejpa